ramin fallah
Online Business:Earn Free Bitcoin-Mining-Currency Exchange-Buy &
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

روند طراحی و اجرای دیوار سبز چکادبام از صفر تا صد


جهت اجرای دیوار سبز، در مرحله نخست، کارشناس از محل پروژه به صورت رایگان بازدید انجام می دهد و پس از ارائه توضیحات لازم درباره شیوه های اجرایی، با توجه به شرایط محیط، یکی از دو روش اجرای دیوار سبز مدولار و یا کابلی  را به کارفرما پیشنهاد می دهد. با توجه به ابعاد کار و پس از طراحی های مورد نیاز، پیش فاکتور به همراه طرح کاشت در اختیار کارفرما قرار میگیرد.

انواع دیوار سبز به سبک چکادبام

از انواع دیوار سبز مورد استفاده شرکت دیوار سبز چکادبام می توان به سه مدل دیوار سبز کابلی، مدولار (فلاورباکس های دیواری) و مدولار (حجمی) اشاره کرد که جزئیات و خصوصیات هر تیپ در ادامه آورده شده است

دیوار سبز کابلی (روش اکتیو یا فعال)

سیستم دیوار سبز کابلی شامل کابل های روکش دار با ضریب حرارتی بالا، اتصالات مهار کننده و یا اسکوپ استیل، و تجهیزات مکملی مانند فلاور باکس در ابعاد مختلف است و از انواع پوشش های گیاهی رونده با رشد سریع و یا کند می توان در این سیستم استفاده نمود. در سیستم کابلی دیوار سبز، گیاهان رونده پس از کاشته شدن دورن باکس های مخصوص، بر روی شبکه کابل کشی شده بر روی دیوار رشد کرده و به مرور زمان سطح دیوار را به صورت کامل پوشش می دهند. با توجه به قابل اجرا بودن شبکه کابلی در متراژ و طرح دلخواه، تنوع در ابعاد و طرح دیوار از مزیت های اصلی این روش به شمار می رود.

روش اجرای دیوار سبز کابلی

در این روش با توجه به ابعاد دیوار، ردیفی از فلاورباکس ها در راستای طولی فضای مورد نظر تعبیه می شوند. از آنجا که گیاهان رونده و یا ریزشی حداکثر تا 3?5 تا 4 متر ارتفاع رشد می کنند، بنابراین به ازای حداکثر هر 4 متر ارتفاع، از یک ردیف و در هر متر طول یک عدد فلاورباکس، استفاده خواهد شد.

روی دیوار از طریق اسکوپ های فلزی شبکه ای از کابل های استیل ایجاد می گردد. سپس گیاه رونده( یا ریزشی) در داخل فلاورباکس ها کاشته شده و با گذشت زمان و رشد گیاهان دیوار سبز شکل خواهد گرفت. فاصله بین اسکوپ های استیل چکاد بام بین 25 تا 30 سانتیمتر و فواصل کابل های روکش دار بین 17 تا 23 سانتیمتر می باشد.

شرکت چکادبام با طراحی و اجرای سیستم های شبکه ای کابلی گام مهمی در ارتقای سیستم دیوارهای سبز برداشته است. این روش برای دیوارهایی که سطح وسیعی دارند بسیار مناسب است.
برای مشاهده نمونه پروژه های اجرایی گرین وال یا دیوار سبز به روش کابلی کلیک کنیددیتیل اجرای دیوار سبز کابلی – گرین وال کابلی

دیوار سبز مدولار – مدولار گرین وال

سیستم مدولار دیوار سبز، همانطور که از نامش مشخص است از پانل های پیش ساخته و به صورت مدولار تشکیل شده است. پانل ها بر روی دیوار مورد نظر نصب شده و گیاه داخل هر یک از پانل ها کاشته می شود. در این تیپ دیوار سبز، انتخاب گونه های گیاهی، از نظر سرعت رشد و دوام دارای اهمیت بسیاری می باشد. چرا که در صورت انتخاب گیاه نامناسب به لحاظ رشد و تراکم، اجرای دیوار سبز و زیرسازی ها بیهوده خواهد بود.

روش اجرای دیوار سبز مدولار – روش اجرای گرین وال

در این روش ابتدا با توجه به ابعاد کار، بر روی دیوار شبکه ای از پروفیل آهنی نصب شده و سپس فلاورباکس های پیش ساخته از جنس ورق گالوانیزه و کاملاً ضد زنگ( دارای رنگ پودری- کوره ای) در فواصل مشخص و معینی رو سطح دیوار نصب شده و داخل آن ها لایه های فیلتر و زهکش قرار می گیرد. در این نوع دیوار بر خلاف دیوار سبز کابلی، از گیاهان همیشه سبز و پرتراکم استفاده می شود.

بنابراین در قسمتی که فلاورباکس ها روی دیوار نصب شده اند توسط پوشش گیاهی پوشیده شده و هیچ قسمتی از سطح در معرض دید قرار نمی گیرد. اجرای دیوار سبز به روش مدولار مناسب کلیه فضاها، اعم از تراس ها، لابی و پشت بام و … و به صورت مینیاتوری و در ابعاد کوچک می باشد.
برای مشاهده نمونه پروژه های اجرایی گرین وال یا دیوار سبز به روش مدولار کلیک کنیددیتیل اجرای دیوار سبز مدولار – گرین وال مدولار

دیوارهای سبز مدولار جعبه ای

دیوارهای سبز مدولار جعبه ای چکادبام، سبک جدیدی از دیوار سبز را خلق نموده است. این نوع از دیوار سبز شامل فلاورباکس هایی می باشد که با روی هم قرارگیری آن ها یک دیوار سبز حجمی مدولار شکل می گیرد. می توان از این دیوارها، در لبه های جان پناه، یا فضاهای که دید مناسبی به فضاهای اطراف ندارند استفاده نمود.

بستر کاشت فضای سبز در دیوار سبز چکادبام

در هر دو روش اجرای دیوار سبز ( کابلی و یا مدولار) در داخل کلیه باکس ها و بسترهای کاشت گیاه، از لایه محافظ خاک و لایه ضد ریشه و همچنین لایه نگهدارنده آب و هوادهی ریشه استفاده میگردد تا علاوه بر ایجاد محیط مناسب برای رشد گیاه، از شسته شدن خاک جلوگیری گردد.
انتخاب گیاهان با توجه به شرایط محیطی( میزان نور محیط، شرایط جوی، باد و …) انجام می پذیرد. به صورت معمول از گیاهان همیشه سبز و گیاهانی که دارای مقاومت بالایی نسبت به شرایط محیطی دارند و نیازمند نگه داری کمتری هستند استفاده می شود.

پوشش گیاهی و آبیاری اتوماتیک دیوار سبز چکادبام

با توجه به ماهیت دیوار سبز( فضای سبز عمودی) و دشواری دسترسی به کلیه گیاهان، استفاده از آبیاری اتوماتیک( به شیوه قطره ای) راه حل مناسبی می باشد. در این روش( با توجه به مقیاس کار ) از یک یا چند منبع آب ( در صورت نیاز پمپ فشار) استفاده خواهد شد. هر منبع به یک دستگاه کنترل برقی مجهز می باشد که مطابق با نوع و حجم گیاهان برنامه آبیاری روزانه و یا ساعتی برای آن تعریف می شود و از طریق لوله کشی و استفاده از نازل در هر بستر کاشت، آبیاری انجام می شود. همچنین با توجه به نوع پوشش گیاهی پیشنهادی استفاده از انواع کود مایع در فصول مختلف حائز اهمیت می باشد.

تاسیسات مورد نیاز دیوار سبز چکادبام

در روش کابلی با توجه به استفاده از فلاورباکس های سینی دار آب اضافی ناشی از آبیاری پس از عبور از لایه های فیلتر و زهکش داخل سینی ها تخلیه شده و به مرور زمان تبخیر میگردد. در روش مدولار، در کف هر یک از باکس ها، منفذی جهت خروج آب تعبیه گردیده و آب اضافه از هر باکس به طبقه پایین منتقل می شود .در نهایت ردیف آخر باکس ها به صورت کامل عایق و آبندی شده و یا از طریق لوله کشی آب اضافی به سمت خروجی هدایت خواهد شد.

قیمت دیوار سبز

عوامل دخیل در کاهش یا افزایش هزینه های اجرای دیوار سبز شامل موارد زیر می باشد:

 • ایجاد بستر کاشت گیاه ( استفاده از فلاورباکس و یا پنل های مدولار)

 • سیستم آبیاری اتوماتیک قطره ای (آبیاری هوشمند)

 • پوشش گیاهی

قیمت اجرای دیوار سبز کابلی

جهت محاسبه هزینه دیوار سبز کابلی، نیاز به محاسبه مساحت کابل مصرفی، تعداد اسکوپ استیل، و تعداد فلاورباکس می باشد. هزینه متوسط اجرای دیوار سبز در این روش( شامل اجرای فلاورباکس، کاشت گیاه و آبیاری اتوماتیک) به ازای هر متر مربع حدود 1،200،000 تومان خواهد بود.این روش در دیوارهایی با ابعاد بزرگ مقرون به صرفه خواهد بود و هر چه ابعاد دیوار بزرگتر شود به تناسب از هزینه کاسته خواهد شد. همچنین نوع پوشش گیاهی تأثیر زیادی بر هزینه اجرای دیوار سبز خواهد داشت.

قیمت اجرای دیوار سبز مدولار

جهت برآورد هزینه دیوار سبز عواملی همچون شاسی کشی آهنی ، فلاور باکس دیوار سبز ، نحوه آبیاری و نوع طرح کاشت تاثیر گذار خواهند بود  . در این روش گونه های گیاهی بر قیمت اجرای دیوار سبز بسیار موثر است. به طور معمول اجرای دیوار سبز مدولار در فضاهای داخلی در مقایسه با فضاهای بیرونی به دلیل بالاتر بودن قیمت گیاهان مناسب این محیط، هزینه بالاتری خواهد داشت.

 


تعمیر مبل

ما انواع آسیب های وارد شده به مبلمان را تعمیر می کنیم، با این حال تعمیر مبل و صندلی راحتی یکی از محبوب ترین خدمات ما است. اگر مبل شما آسیب دیده است، ما می توانیم آن را در کوتاه ترین زمان و با هزینه ای مناسب تعمیر کنیم. به برخی از خدمات و نمونه کارهای ما در زیر نگاهی بیندازید.


خدمات تعمیر مبل

فنر مبل شکست

فنر مبل شکسته شد

بیشتر پایه‌های مبل‌ها از فنرهای فولادی سرپانتین (زیگ زاگ) ساخته شده‌اند، با گذشت زمان فولاد می‌تواند ضعیف و شکسته شود یا به احتمال زیاد گیره‌هایی که فنرها را به قاب متصل می‌کنند از کار می‌افتند و می‌شکنند و فوم صندلی را بدون تکیه‌گاه می‌گذارند. ما می توانیم این فنرها و گیره های شکسته را در خانه شما تعویض کنیم.

تعمیر مبل راحتی

کوسن های آویزان

صندلی های مبل نرم شده اند

صندلی‌های مبل شما از فوم تشکیل شده‌اند که روی یک پایه فنردار یا شبکه‌ای قرار گرفته‌اند، این فوم به مرور زمان نرم می‌شود یا فنرهای جیبی می‌توانند پاره شوند. ما می‌توانیم در روز بازدید این فوم‌ها را در خانه‌تان اضافه یا جایگزین کنیم، زیرا ما فوم‌هایی با تراکم‌های مختلف حمل می‌کنیم، شما می‌توانید انتخاب کنید که مبل‌تان چقدر سفت است.

تعمیر مبل در منزل

دوخت چرم از هم جدا می شود

ترکیدگی درز مبل

دوخت روی اثاثه یا لوازم داخلی شما ممکن است در اثر فشار شکافته شود یا بچسبد، شاید بخیه ها روی دوخت ضربدری دوخته شده باشند که باعث ضعیف شدن قسمت شده و باعث شکستگی شود. جدا شدن بیشتر

 


بیشتر بخوانید: تعمیر مبل


تخلیه چاه

زهکشی زیرسطحی (آب های زیرزمینی) برای سطح آب و شوری خاک در زمین های کشاورزی توسط سیستم های زهکشی افقی و تخلیه چاه عمودی قابل انجام است.

سیستم های زهکشی افقی سیستم های زهکشی با استفاده از خندق های باز (ترانشه) یا زهکش های لوله های مدفون هستند.

سیستم‌های زهکشی عمودی، سیستم‌های زهکشی هستند که از چاه‌های پمپ شده، یا چاه‌های حفر شده باز یا چاه‌های لوله‌ای استفاده می‌کنند.

 

نقشه یک میدان چاه برای زهکشی زیرسطحی با جریان شعاعی در سراسر سیلندرهای متحدالمرکز که نشان دهنده پتانسیل های برابرشماره تخلیه چاه  است.

هر دو سیستم اهداف یکسانی دارند، یعنی کنترل سطح آب و کنترل شوری خاک

قیمت تخلیه چاه.

هر دو سیستم می توانند استفاده مجدد از آب زهکشی (به عنوان مثال برای آبیاری) را تسهیل کنند، اما چاه ها انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهند.

استفاده مجدد تنها در صورتی امکان پذیر است که کیفیت آب زیرزمینی قابل قبول و شوری پایین باشد.

 


بیشتر بخوانید: تخلیه چاه


11 راه تشخیص روغن و گریس شل تقلبی از اصلی

شرکت شل نخستین تأمین‌کننده انواع روانکار در کل دنیا است که آن‌ها را به مصرف‌کنندگان در بیش از 100 کشور جهان عرضه می‌کند.

روغن شل، در واقع یکی از مناسب‌ترین روغن‌ها برای روانکاری است؛ چرا که ضریب اصطکاک بسیار پایین و گرانروی مناسبی دارد.

گریس SHELL نیز در واقع ترکیبی ژلاتینی از صابون، روغن و مواد افزودنی دیگر است و نقشی که ایفا می‌کند، مشابه روغن‌ها؛ یعنی سایش و اصطکاک را کم می‌کند.

استفاده از یک روانکار بی‌کیفیت یا غیر اصل می‌تواند آسیب‌های جدی به سیستم وارد کند؛ بنابراین ما در این مقاله قصد داریم شما را با نکات مهم درباره انتخاب و خرید بهترین روان‌کننده آشنا کنیم.

با ما همراه باشید.روغن و گریس شل


روغن موتورهای کاملاً مصنوعی از برند شل، عملکرد طولانی و محافظت فوق‌العاده‌ای را برای خودروی شما (در دمای شدید موتور) ارائه می‌دهد. این روغن نیز پس از مدتی استفاده، در زمان مناسب به تعویض نیاز دارد؛ چرا که از لحظه شروع به کار موتور، کیفیت اولیه آن افت می‌کند و از همان آغاز در معرض تجزیه حرارتی و اکسیداسیون قرار می‌گیرد؛ بنابراین آلوده هم می‌شود. افت کیفیت یعنی: کاهش جذب ذرات معلق و کاهش میزان پاک‌کنندگی و روانکاری.

اجزای تشکیل‌دهنده گریس شل هم شامل روغن نگه‌دارنده، ضخیم‌کننده و مواد افزودنی دیگر است. روغن نگه‌دارنده، پایه‌ای معدنی یا گیاهی دارد. ضخیم‌کننده هم ممکن است با یا بدون صابون ساده/کمپلکس باشد. مواد افزودنی نیز شامل مواد ضد اصطکاک، ضد اکسیداسیون، ضد زنگ و ... است.

تمامی گریس‌های این برند، حاوی مقادیر یکسان از هر سه جز نیستند؛ چرا که قطعات مختلف صنعتی، نیازهای متفاوتی دارند.


مشخصات فنی که انواع روانکار شل باید داشته باشد • مقاوم در دمای بالا

 • کاهش دما در کم‌ترین زمان

 • انتقال حرارت مناسب

 • ضد خوردگی

 • کاهنده آلودگی‌ها و رسوبات

 • گرانروی متوسط

 • حلالیت مناسب

 • مقاوم در برابر اکسیداسیون

 • فشار بخار کم

 • انواع ترانس آن، دی‌الکتریک را خیلی خوب انتقال می‌دهند.

 • جلوگیری از ورود گردوغبار

 • کاهش هزینه‌های آب‌بندی قطعات و کاسه‌نمدها

 • افزایش طول عمر قطعات

 • حل مشکلات مربوط به روانکاری در مجاورت آب

 • چسبندگی بسیار بالا

 • مقاومت ارتعاشی و برشی

 • مصرف سوخت کمتر

 • حفاظت از توربو شارژر

 • محافظت در برابر آسیب ناشی از پیش اشتعال با سرعت کم (LSPI)کاربردها و نیازهایی که یک روانکار شل باید آن‌ها را تأمین کنند


روغن موتور:

 • استفاده در صنایع فرآوری و نساجی، کارخانه‌های شیمیایی

 • استفاده در سیستم‌های انتقال حرارت سیال بسته غیر مستقیم

 • استفاده در ترانسفورماتورها، قطع کننده مدار، سوئیچ‌های پر از روغن

 • روانکاری مناسب یاتاقان‌ها، تسمه‌ها، بلبرینگ‌ها، پمپ‌های آب، اتصالات، یاتاقان‌های ژنراتور

برای خرید روغن شل اصل و مشاوره ی کامل به شرط تست و آنالیز رایگان کلیک کنید. و همچنین برای دیدن نمونه ی خارجی این نوع گریس کلیک کنید.


راهه‌ای تشخیص روغن و گریس شل تقلبی

تفاوت اول: هجوم پلاستیک روی جلد.


نوع جعلی آن، فقط یک درب یکنواخت دارد، هیچ خمیدگی در سطح پوشش درب خود ندارد. در ظرف محصول اصلی، درب بالای آن دارای فرورفتگی پلاستیکی است.

تفاوت دوم: توری روی برچسب.

برای پوشش نوع اصلی، سطح روی برچسب از سبز تا سیاه تغییر رنگ می‌دهد. در صورت در ظرف جعلی آن، شبکه برق نمی‌زند و همیشه سبز باقی می‌ماند.

تفاوت سوم: فاصله بین روکش و حلقه پارگی.

بین کاور و حلقه پارگی در شل غیر اصل، یک شکاف وجود دارد.

تفاوت چهارم: چرم پرتقالی روی قوطی‌های پلاستیکی.

پلاستیک روی قوطی شل تقلبی، دارای پوسته پرتقالی است. نسخه اصلی نیز این ویژگی را دارد اما سطح آن صاف‌تر و متفاوت است.

تفاوت پنجم: برچسب لایه بازتابنده روی ظرف.

در یک شل جعلی، اگر به قوطی نزدیک شوید، فقط سایه‌ها روی لایه بازتابنده قابل مشاهده است. اما اگر به قوطی جنس اصلی نزدیک شوید، انگشتان، صورت، چشمان و غیره شما در انعکاس آینه دیده می‌شوند.

تفاوت ششم: پیستون براق.

پیستون در یک شل جعلی، ضعیف منعکس می‌شود - فقط سایه‌ها، در پوسته اصلی پیستون می‌درخشد.

تفاوت هفتم: برچسب پشتی.

پس‌زمینه برچسب پشتی یکنواخت است و در نوع جعلی نمی‌درخشد، کمی تیره‌تر است. برچسب پس‌زمینه Shell اصلی دارای تغییرات رنگی است.

تفاوت هشتم: کد ماتریس.

برای شل تقلبی، کد ماتریس دارای رنگ غیر مقاوم است اما در شل اصلی - کد ماتریس دارای رنگ پایدار است و به سادگی پاک نمی‌شود.

تفاوت نهم: نقاط کد ماتریس و فاصله بین آن‌ها.

نقاط کد ماتریس شل غیر اصلی تار هستند، فاصله بین نقاط دیده نمی‌شود؛ اما کد ماتریس اصلی دارای نقاط واضح است، آن‌ها تار نیستند و فاصله مشخصی بین نقاط وجود دارد.

تفاوت دهم: ته قوطی.

در قوطی اصلی، قسمت پایین دارای نوار حاشیه‌ای واضحی است. نماد یک شیشه و چنگال کوچک هک است.

نوع غیر اصل شل هیچ نوار حاشیه‌ای ندارد و نماد آن، شیشه و چنگال بزرگ است.

تفاوت یازدهم: چکیدن آب روی برچسب جلد.

شل در دستورالعمل‌های محصولات خود نوشته است: "وقتی رطوبت وارد می‌شود، کد به رنگ قرمز تغییر می‌کند و وقتی خشک می‌شود، کد به رنگ عکس برمی‌گردد و به صورتی تغییر می‌کند".

برای خرید و اطلاع از قیمت گریس شل اصلی به همراه مشاوره و شرط تست و آنالیز کلیک کنید.


اوستا صنعت، تأمین‌کننده گریس و روغن شل در ایران

شرکت اوستا صنعت، نمایندگی رسمی روغن و گریس Shell در ایران است. این مجموعه همه محصولات خود را با ضمانت اصالت و کیفیت به مشتریان تحویل می‌دهد. لازم به ذکر است که تمامی کالاها در این شرکت به شرط تست و آنالیز به دست خریداران می‌رسد.

برای اطلاع از قیمت انواع گریس و روغن SHELL می‌توانید به صفحه اصلی اوستا صنعت به آدرس: https://avesta-sanat.com مراجعه کنید، کارشناسان ما در هر ساعت از شبانه روز و هر روز هفته،حتی روزهای تعطیل پاسخگوی شما هستند.

 


نحوه نصب Cloudflare روی سایت وردپرسی

از جمله نکات مهمی که در سال های اخیر از نظر مدیران وبسایت های مختلف اهمیت فراوانی دارد، بهینه سازی و البته میزان سرعت بارگذاری و آپلود وبسایت ها است. اهمیت این نکته سبب شده است تا مطالعات و تلاش های بسیاری در این حوزه صورت گیرد. از جمله سرویس های کاربردی و محبوب می توان به Cloudflare اشاره کرد. از آنجایی که این سرویس خدمات بسیاری را در اختیار مدیران وبسایت ها قرار داده است، بسیاری از آنها به صورت گسترده از آن استفاده می کنند.

نحوه نصب Cloudflare روی سایت وردپرسی

Cloudflare چیست؟

از جمله شبکه های بسیار بزرگ که اغلب در حوزه شبکه تولید محتوا در سراسر جهان خدمت مختلفی را ارائه می دهد، Cloudflare است. بدون شک می توان گفت که بسیاری از وبسایت های معروف و بزرگ که تعداد آنها بیش از 8 میلیون است، از این سرویس قوی استفاده می نمایند. از مزیت های نصب Cloudflare بر روی وبسایت خود می توان به مدیریت سریع و آسان وبسایت و کسب رتبه برتر اشاره کرد.

این نوع سرویس از تنظیمات حرفه ای از جمله تنظیمات DNS برخوردار بوده و از انواع حملات مانند DDOS نیز جلوگیری می کند. همچنین سرویس Cloudflare تاثیر بالایی در سرعت آپلود و بارگذاری و همچنین حفظ امنیت انواع وبسایت ها دارد.

همچنین خوب است بدانید که در صورتی که وبسایت مورد نظر شما در صورت وجود هر نوع مشکلی از دسترس خارج شود، این سرویس قابلیت نمایش وبسایت مورد نظر را به کاربران تا زمان رفع مشکل بدون وجود هیچ خطایی را دارد. از ویژگی های مهم سرویس Cloudflare چهار پلان بودن آن است که سه نوع پلان دارای اشتراک و غیر رایگان و یک پلان آن کاملا رایگان است.

تمامی مدیران وبسایت ها و کاربران امکان استفاده از پلان رایگان این سرویس را دارند. البته خوب است بدانید که پلان رایگان قادر به ارائه تمامی خدمات و قابلیت های پیشرفته و تخصصی سه پلان دیگر نخواهد بود. اگر قصد استفاده از تمامی پلان های این سرویس و خدمات تخصصی آن را دارید با ادامه این مطلب همراه باشید تا روش نصب و استفاده از آن را ذکر کنیم.

روش نصب Cloudflare

اولیه مرحله جهت نصب Cloudflare، مراجعه به وبسایت Cloudflare.com بوده و سپس بر روی دکمه Sign Up کلیک کنید و اقدام به ایجاد یک حساب کاربری جدید نمایید.

پس از انجام این مراحل، یک فرم برای ثبت نام در صفحه باز می شود، که می بایست ایمیل مخصوص خود را وارد کرده و پس از آن یک رمز عبور برای آن مشخص کنید و در نهایت بر روی دکمه Create Account کلیک نمایید.

روش نصب Cloudflareروش نصب Cloudflare

 

سپس یک صفحه جدید باز خواهد شد که در این صفحه شما باید آدرس دقیق وبسایت خود را ثبت و سپس دکمه Add site کلیک کرده و پس از این مرحله شما باید یک پلان با توجه به سلیقه و سایت خود را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Continue کلیک کنید. پس از گذراندن تمامی این مراحل سرویس Cloudflare، تمامی رکوردهای مربوط به DNS که بر روی وبسایت شما قرار دارد را بررسی و شناسایی کرده و سپس به شما نمایش می دهد.

شما می توانید به راحتی در این مرحله از نصب Cloudflare به مشاهده هر یک از ساب دامین هایی که بر روی وبسایت خود وجود دارد، از طریق نوار Proxy Status بپردازید که آیا به Cloudflare متصل هستند یا خیر. همچنین شما به راحتی می توانید در این صفحه به مشخص کردن اینکه کدام DNS ها قابلیت و خصوصیات Cloudflare را داشته باشد نیز بپردازید.

وجود یک ابر نارنجی رنگ در روبه‌روی هر کدام از DNS ها نشان دهنده متصل بودن آن DNS به Cloudflare است که از تمامی قابلیت های موجود درCloudflare نیز بهره مند می شود.

همچنین خوب است بدانید که در صورت وجود یک ابر خاکستری رنگ در روبروی DNS بیانگر عدم متصل بودن به Cloudflare است. در صورت مشاهده ابر خاکستری شما باید به منظور متصل نمودن DNS به کلودفلر بر روی ابر خاکستری رنگ کلیک کنید تا به رنگ نارنجی تبدیل شود. در مرحله بعد پس از انجام تغییرات ذکر شده باید بر روی دکمه Continue کلیک نمایید. سپس شما وارد یک صفحه شده که از شما درخواست می کند تا nameserver کنونی مربوط به دامنه را حذف کرده و سپس nameserver هایی را که توسط Cloudflare ارائه داده شده است را به جای آن جایگزین کنید.

اگر شما قصد تنظیم DNS ها با دامنه های مختلف از جمله دامنه .com از پنل هاست و همچنین دامنه های دیگر مانند.ir را دارید، می توانید به وبسایت nic.ir مراجعه کرده و سپس اقدام به تغییر آن کنید.

پس از انجام تغییرات لازم، می بایست بر دکمه Done، check nameservers کلیک کنید و تا انجام فرایند کامل تغییرات منتظر بمانید. پس از آنکه این مرحله مورد تایید قرار گرفت، یک ایمیل که بیانگر فعال شدن سرویس Cloudflare بر روی وبسایت مورد نظر است، برای شما ارسال می شود که از راه اندازی آن مطمئن شوید.

تنظیمات مربوط به Cloudflare در وردپرس

از جمله معیارهایی که در وبسایت ها از اهمیت فراوانی برخوردار است، دو مورد سرعت و امنیت است. بدون شک میزان سرعت و البته بهینه سازی وبسایت تاثیر قابل توجهی در افزایش رتبه سایت دارد که این عامل به خودی خود سبب کسب رضایت هر چه بیشتر کاربران و بازدیدکنندگان نیز می شود.

در نتیجه اگر پیشرفت و سرعت وبسایت شما از اهمیت فراوانی برخوردار است، حتما با سرویس Cloudflare و قابلیت های آن به صورت کامل آشنا شوید.

تنظیمات مربوط به سرویس Cloudflare به صورت کامل توسط متخصصان مربوطه به صورت ویدیو کامل به مدیران وبسایت ها ارائه می شود تا آنها نیز در صورت نیاز از آن استفاده نمایند. آشنایی و استفاده با این تنظیمات سبب حفظ امنیت سایت شما و نتیجه دهی بهتر آن نیز می شود.

برخی قوانین مربوط به صفحات خاص

شما می توانید به راحتی با تنظیم کردن دکمه rule داخل سرویس Cloudflare این امکان را برای برخی از صفحات مربوط به Cloudflare ایجاد کنید تا بعضی از اقدامات خاص مورد نظر شما را انجام دهد. این ویژگی در زمینه های مختلف از جمله امنیت وب سایت شما بسیار مفید و مؤثر است.

زمانی که شما از CPN Cloudflare به صورت کاملا رایگان استفاده می نمایید، این قابلیت برای شما فراهم است تا بتوانید سه قانون صفحه برای وب سایت خود را اعمال و تنظیم نمایید. در صورتی که شما قصد داشته باشید، از قانون های بیشتری برای وب سایت خود استفاده کنید می بایست هزینه هایی را پرداخت کنید.

برای چند قانونی که اضافه و مطرح کرده اید می بایست هزینه های مختلفی را به صورت ماهانه پرداخت نمایید که از هزینه های رایج آن 5 دلار در ماه است.

معایب استفاده از Cloudflare

همانطور که در مطالب قبلی ذکر شد، استفاده از سرویس کلودفلر تاثیر زیادی در افزایش سرعت و بارگذاری سایت مورد نظر دارد و از این رو از مهمترین شکایت های بازدیدکنندگان و کاربران در زمان استفاده از سایت شما، به دلیل سرعت بالایی که سرویس Cloudflare به آن داده است، مانع از انجام برخی از اقدامات امنیتی می شود.
به صورت کلی می توان گفت که وبسایت مورد استفاده کاربران به دلیل سرعت بالایی که در لود شدن دارد، مانع از انجام برخی اقدامات امنیتی مورد نظر شده و در نتیجه سرعتی که به سایت مورد نظر داده شده است به دلیل برخی موارد امنیتی به صورت کامل از بین می رود.
البته خوب است بدانید که به منظور مطمئن شدن از اینکه ترافیک به وجود آمده در سایت اسپم نبوده، کاربر می بایست انسان بودن خود را در CAPTCHA ثابت کند که این نکته سبب شده تا برای کاربرانی که برای بار اول به سایت شما مراجعه کرده اند، ناخوشایند باشد و باعث می شود که برای دفعات دیگر به سایت شما مراجعه نکنند که این خود سبب از بین رفتن و افت شدید وبسایت می شود.

مراحل بهینه سازی Cloudflare برای وردپرس

در این مرحله برای بهینه سازی سایت وردپرس خود با استفاده از تنظیمات تنها باید به نصب افزونه وردپرس Cloudflare و یک کلیک ساده بپردازید. خوب است بدانید که افزونه وردپرس این امکان را فراهم کرده است تا شما به راحتی بتوانید تنظیمات مربوط به کلودفلر را روی وب سایت وردپرس خود با بیشترین سرعت ممکن انجام دهید. برای نمونه و به عنوان مثال شما با افزودن تنظیمات یک وب اپلیکیشن فایروال و انجام پاکسازی به صورت کاملا خودکار و غیره.
همچنین اگر برای بار اول از این سرویس استفاده می کنید، پس از نصب و فعال کردن می بایست که از قسمت تنظیمات گزینه مربوط به Cloudflare را انتخاب و سپس تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

تنظیمات مربوط به افزونه Cloudflare روی وردپرس

شما در صفحه تنظیمات یک گزینه به منظور متصل شدن به اکانت های خود و همچنین یه دکمه به نام your Free Account می بینید که برای انجام این مرحله ساده باید بر روی گزینه Sign in here کلیک نمایید. در مرحله و صفحه بعدی شما می بایست ایمیل و همچنین API KEY کلودفلر خود را کاملا صحیح ثبت کنید.

اگر به API KEY دسترسی ندارید، به راحتی می توانید آن را از قسمت اکانت شخصی خود که در سایت کلودفلر قرار دارد، به دست آورید. برای انجام این کار شما باید در ابتدا گزینه My profile را باز کنید و در صفحه باز شده بر روی API Tokens کلیک نمایید. در مرحله بعد به قسمت Global API Key رفته و بر روی گزینه View نیز کلیک نمایید. با انجام تمامی این مراحل یک نوع پاپ آپ برای شما نمایش داده خواهد شد که در آن API KEY مربوط به شما در آن نمایش داده شده است و تنها می بایست که این کد را کپی نمایید.

در مرحله دیگر شما می بایست به داشبورد برگشته و ایمیل و API KEY خود را که کی کرده اید، وارد نمایید. پس از انجام این مراحل، صفحه مربوط به خانه Cloudflare در قسمت داشبورد وردپرس بر روی سایت مخصوص شما به نمایش گذاشته می شود. شما به راحتی می توانید در این بخش تنها با یک کلیک وردپرس خود را بهینه سازی نمایید و همچنین کش سایت را به طور کامل پاکسازی نمایید و حتی می توانید بر روی حالت کش خودکار قرار بدهید.

اگر به تنظیمات گسترده ای نیاز دارید، می توانید با کلیک بر روی گزینه Analytics کلیک کنی و از تنظیمات گسترده تری استفاده نمایید. برای بررسی سایت خود از نظر تعداد کاربران و بازدیدکنندگان، میزان پهنای باند و سایر موارد به راحتی می توانید با کلیک بر گزینه Analytics options به تمامی آنها دسترسی داشته باشید.

وردپرس چیست؟

در یک تعریف کلی از وردپرس می توان گفت که وردپرس در اصل یک نوع سیستم مدیریت محتوای سایت ساز بوده که با بهره گیری از آن می توانید تا حدود زیادی به راه اندازی و شروع برخی از وب سایت و وبلاگ های مختلف بپردازید. از آنجایی که این نوع سیستم مدیریت محتوا سازی وردپرس از انعطاف زیادی برخوردار است، با بهره مند شدن از آن می توانید هر نوع وب سایتی را با هر شرایطی راه اندازی کنید.

همچنین خوب است بدانید که وردپرس در اصل، یک سایت ساز کاملا رایگان تحت وب است که در دسته های مختلف تقسیم بندی شده، و یک متن باز است. از آنجایی که وردپرس کاملا متن باز و رایگان در اختیار مدیران وبسایت ها قرار می گیرد، از جمله نرم افزارهای آزاد در دنیا شناخته شده است.
رایگان بودن این برنامه باعث شده تا اگر یک فرد مهارت کمی در برنامه نویسی و همچنین کدنویسی برنامه های مختلف داشته باشد، به راحتی بتواند هر نوع شخصی سازی را بر روی وردپرس به راحتی و در مدت زمان کوتاه انجام دهد و در نتیجه سایت مورد نظر خود را با بهره گیری از آن طراحی و اجرا نماید.
امروزه به راحتی با مشاهده برخی از آموزش ها می توان وردپرس را بر روی هاست نصب کرد و از قابلیت ها و ویژگی های منحصر بفرد آن نیز بهره مند شد. اگر شما قصد استفاده و راه اندازی وردپرس را دارید، می بایست تا آخرین نسخه از این نوع سیستم مدیریت محتوا را دانلود کنید و پس از آن به دنبال یک هاست مناسب و سالم بوده و سپس اقدام به نصب و راه اندازی نسخه های دانلود شده بر روی هاست کنید.

منبع: سئو پرشین