ramin fallah
Online Business:Earn Free Bitcoin-Mining-Currency Exchange-Buy &
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

اختلالات اضطراب چیست؟

اضطراب پاسخ طبیعی بدن به استرس است. اگر احساس اضطراب شدید بیش از شش ماه طول بکشد و در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند، ممکن است یک اختلال اضطرابی باشد که باید برای اضطراب درمان شود. در صورت بروز اختلال اضطراب، احساس ترس همیشه می تواند همراه شما باشد. این ترس شدید و گاهی طاقت فرسا است. این مقاله در مورد اضطراب، انواع اختلالات، علائم، درمان و موارد دیگر بحث می کند.

اختلالات اضطراب چیست؟

اختلال اضطراب می تواند باعث شود شما از انجام کارهایی که از آنها لذت می برید دست بردارید. در موارد شدید می تواند مانع از ورود شما به آسانسور، عبور از خیابان یا حتی خروج از خانه شود. در چنین مواردی اگر اضطراب درمان نشود، اضطراب تشدید می شود. اختلالات اضطرابی شایع ترین شکل اختلال عاطفی است و می تواند هر فردی را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد. طبق گفته انجمن روانپزشکی آمریکا، زنان بیشتر از مردان از اختلالات اضطرابی رنج می برند.


حمله اضطراب چیست؟

حمله اضطرابی احساس ترس، اضطراب یا بی قراری بیش از حد است. برای بسیاری از افراد، حملات اضطراب آهسته است و با نزدیک شدن به یک رویداد استرس زا می تواند شدیدتر شود. حملات اضطرابی که نیاز به درمان اضطراب دارند می توانند بسیار متفاوت باشند. این به این دلیل است که بسیاری از علائم اضطراب برای همه ظاهر نمی شوند و می توانند در طول زمان تغییر کنند.


علائم شایع حملات اضطراب


 • احساس ضعف یا سرگیجه

 • تنگی نفس

 • خشکی دهان

 • تعریق

 • لرز یا گرگرفتگی

 • دلهره و نگرانی

 • بی قراری و پریشانی

 • ترس

 • بی حسی یا سوزن سوزن شدن اعضای بدن


انواع اختلالات اضطراب 

اضطراب بخش مهمی از چندین اختلال مختلف است. برخی از علائم در بسیاری از این اختلالات همپوشانی دارند، در حالی که برخی دیگر مختص بیماری هستند. اما به طور کلی همه اختلالات اضطرابی دارای اضطراب، عصبی بودن یا ترس از ادامه کار هستند و بر عملکرد فرد تاثیر منفی می گذارند که ممکن است نیاز به درمان اضطراب داشته باشد. زمانی که اضطراب طبیعی است یا با اختلال همراه است، می توان تشخیص داد، بنابراین تشخیص باید توسط یک متخصص دارای مجوز، مانند روانشناس یا روانپزشک انجام شود.روش های تشخیص اختلالات اضطراب

یک راه مفید برای تشخیص اضطراب عادی از اختلال اضطراب، شناسایی علت اضطراب و سپس ارزیابی اینکه آیا علائم اضطراب پاسخ مناسب هستند یا خیر. اضطراب، ترس ها و افکار مضطرب، افراطی، غیر واقعی یا اغراق آمیز و دخالت در زندگی و عملکرد عادی می تواند یک اختلال اضطرابی باشد.


تفاوت انواع اختلالات اضطرابی

اختلالات اضطرابی که نیاز به درمان برای اضطراب دارند با ماهیت کلی ترس بیش از حد (یعنی پاسخ عاطفی به یک تهدید درک شده یا واقعی) یا اضطراب (یعنی ترس از تهدید آینده) مشخص می شوند و ممکن است پیامدهای رفتاری و عاطفی منفی داشته باشند. اختلال وسواس فکری-اجباری (OCD) اختلال وسواس فکری-اجباری (OCD) با اختلال وسواس فکری اجباری (به عنوان مثال، اضطراب دائمی در مورد تمیز نگه داشتن بدن یا متعادل نگه داشتن بدن) مشخص می شود که باعث رفتار اجباری (مانند شستشوی مکرر یا ورزش زیاد) می شود. .


این رفتارها برای کاهش اضطراب مرتبط با افکار وسواسی انجام می شود. اختلالات اضطرابی ناشی از ضربه و استرس با تجربه تروما (مثلاً مرگ غیرمنتظره یکی از عزیزان، تصادف رانندگی یا تصادف خشونت آمیز) یا استرس (مانند طلاق، شروع دانشگاه، تغییر سریع) مرتبط است. انواع اختلالات اضطرابی که نیاز به روش های مختلفی برای درمان اضطراب دارند عبارتند از:    اختلال هراس:


تجربه حملات پانیک مکرر غیرمنتظره است. یک فرد مبتلا به اختلال پانیک ممکن است در ترس دائمی از حمله بعدی زندگی کند. (هراس: ترس بیش از حد از یک شی، موقعیت یا فعالیت)


    اختلال اضطراب اجتماعی:


ترس شدید از قضاوت شدن توسط دیگران در موقعیت های اجتماعی


    اختلال وسواس فکری-اجباری OCD:


اختلال وسواس فکری عملی که درمان اضطراب است، تکرار افکار غیرمنطقی است که شما را وادار به انجام رفتارهای خاص و تکراری می کند.


    اختلال اضطراب جدایی:


ترس از غیبت از خانه یا اقوام.


    اختلال اضطرابی:


اضطراب به یک وضعیت سلامتی (که قبلا هیپوکندری نامیده می شد) مربوط می شود و برای درمان اضطراب درمان می شود.


    اختلال استرس پس از سانحه  PTSD


اضطراب پس از یک حادثه آسیب زا که به راحتی با درمان به موقع قابل درمان است.


درمان اضطراب 


پس از تشخیص اضطراب، می توانید گزینه های درمانی را با پزشک خود در میان بگذارید. برخی از افراد نیازی به درمان پزشکی ندارند. تغییرات سبک زندگی ممکن است برای مقابله با علائم و درمان اضطراب کافی باشد.


انواع درمان اضطراب


درمان اضطراب به دو دسته روان درمانی و دارویی تقسیم می شود. ملاقات با یک درمانگر یا روانشناس می تواند به شما در یادگیری ابزارهای درمانی و راهبردهای مقابله ای در زمان بروز کمک کند. داروهای رایج برای درمان اضطراب شامل داروهای ضد افسردگی و آرام بخش هستند. این داروها برای متعادل کردن مواد شیمیایی مغز، جلوگیری از اضطراب و جدی ترین علائم این اختلال عمل می کنند.

 

درمان موثر به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه اضطراب خود را کنترل کنید. نوع درمان به نوع اضطرابی که تجربه می کنید بستگی دارد. برای علائم خفیف، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است تغییرات سبک زندگی مانند ورزش منظم و کاهش استرس را پیشنهاد دهد. زمانی که علائم اضطراب متوسط ??تا شدید باشد، ممکن است برای درمان اضطراب به درمان های روانپزشکی یا پزشکی نیاز باشد.معرفی بهترین سایت های ایرانی در سایت کی خوبه


در این محتوا می خواهیم یک مرجع عالی برای معرفی بهترین سایت های ایرانی را در اختیار شما قرار دهیم.  در این سایت شما می توانید هر حوزه ای که مد نظرتان است را جستجو کرده و نام ده سایت برتر، فعال و ایرانی در آن حوزه را ببینید.  نام این سایت کی خوبه است.

چگونه یک سایت را از نظر سئو آنالیز کنیم؟ گروه بازاریابی اینترنتی مارکت پیما

 کی خوبه  و نحوه فعالیت آن

 همیشه اولین سوال افراد برای استفاده از خدمات یا خرید یک کالا، پیدا کردن بهترین سایت  های فعال در آن حوزه است.  حتی افراد صرفاً قصد جستجوی یک خدمات یا دانستن قیمت برای خرید یک کالا را داشته باشند، ابتدا آن را در سایت های معتبر سرچ می کنند تا کیفیت ویژگی ها و قیمت آن را بررسی کنند.

 امروزه به دلیل افزایش سایت های فعال در هر حوزه، انتخاب بهترین ها کار دشواری است.  درصورتی که شما یک کلمه را در گوگل سرچ کنید، لیست طولانی از انواع سایت های فعال در آن زمینه پیش روی شما قرار می گیرد.  در اینجاست که سوال پیش می آید خدمات خود را از کدام سایت تهیه کنید؟

 کی خوبه این مشکل را برای شما برطرف کرده است.  این سایت در هر حوزه نام ده سایت برتر در آن زمینه را به ترتیب از ده تا یک لیست کرده است.  دراین صورت شما در یک زمان بسیار کوتاه می توانید بهترین های حوزه موردنظر خود را شناسایی کنید. 

کی خوبه چگونه بهترین سایت های هر حوزه را شناسایی می کند؟

 سایت هایی که در محتواهای کی خوبه درج شده اند دارای ویژگی های منحصربه فرد و خاصی هستند . ازجمله این ویژگی ها می توان به رتبه های بالا در موتور جستجوی گوگل ،رضایت بالای مشتریان، معروف بودن سایت و ... اشاره داشت.  درصورتی که یک سایت یا کسب وکار می خواهد  نامه اش در کی خوبه درج شود، ابتدا باید فعالیت خود را بسیار خوب کرده و سئو سایت خود را نیز به خوبی انجام دهد.  دراین صورت این سایت جزو رتبه های نخست فهرست گوگل قرار گرفته و می تواند جایگاهی در محتوای کی خوبه داشته باشد.  البته راه دیگر نیز برای معرفی یک سایت در کی خوبه وجود دارد و آن هم بخش نظرات کاربران است. 

مراحل انجام سئو حرفه ای سایت با مشاوره سئو چیست؟ بخش نظرات کاربران کی خوبه دارای چه ویژگی هایی می باشد ؟

همان طور که گفتیم سایت کی خوبه برای هر حوزه دارای یک محتوا بوده که در آن محتوا نام ده سایت برتر آورده شده است.  حال می خواهیم به قسمت نظرات کاربران اشاره کنیم. برای هر حوزه بخشی با نام نظرات کاربران وجود دارد که نوشته های آن، نظر مشتریان و کاربرانی است که از خدمات یک سایت مرتبط در آن حوزه استفاده کرده اند.  در این بخش شما تجربه شخصی افراد را مطالعه می کنید. این تعجب می تواند یک تجربه مثبت و یا حتی تجربه ای منفی باشد.

 درصورتی که یک سایت دارای فعالیت و خوبی باشد و رضایت بالای مشتریان را جذب کرده باشد، امکان این که نامش در بخش نظرات کاربران درج شود بسیار بالا است. دراین صورت سایت در معرض دید مخاطبین بیشتری قرار می گیرد.

ایده کی خوبه از کجا نشأت گرفت؟

 مشابه سایت کی خوبه و خدمات آن در سایت های خارجی به وفور دیده می شود.  سایت های این چنینی دارای اهمیت بالایی برای کاربران بوده و همیشه افراد برای استفاده از خدمات، ابتدا سایت هایی که عملکرد مشابه کی خوبه دارند را چک می کنند.  کی خوبه نیز تصمیم گرفت تا یک بستری همچون سایت های خارجی برای ایرانیان فراهم آورد.  با این تفاوت که در کی خوبه تنها سایت های ایرانی نام برده می شوند و شما می توانید بهترین های داخلی را در این سایت ببینید.  درنتیجه تمام افراد به سایت های نام برده شده در محتواهای کی خوبه دسترسی داشته و هیچ گونه محدودیت یا فیلترینگ در این سایت ها وجود ندارد.

اصول نگارش سئو - چگونه یک متن سئو شده بنویسیم؟ | شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا

جمع بندی 

یک سایت خوب برای معرفی بهترین سایت های ایرانی در هر حوزه، کی خوبه می باشد. شما در کی خوبه می توانید حوزه موردنظر خود را جستجو کرده و پس از آن در محتوای درج شده،  نام ده سایت برتر و فعال در آن زمینه را ببینید.  دراین صورت دیگر نیاز نیست که زمان زیادی را برای یافتن بهترین ها صرف کنید. کی خوبه یک مرجع بسیار معتبر برای شناخت بهترین سایت های ایرانی است.راهنمای خرید پرینتر

تصمیم گیری برای انتخاب و خرید پرینتر اعم از لیزری، جوهرافشان و یا چندکاره بسیار گیج کننده است زیراکه برندهای متفاوت چاپگر مدل های گوناگونی از انواع پرینتر را ارائه می دهند.

همچنین خرید پرینتر ارزان نکات فنی بسیاری دارد.

 چون هرماه مدل هایی جدید از انواع چاپگر روانه ی بازار می شوند. برای آگاهی از چگونگی انتخاب پرینتر مورد نظر خود با ما همگام شوید. ما به شما کمک می کنیم که حجم بسیار بالایی را در مدت زمان بسیار کوتاهی چاپ کنید.

اما قبل از ارائه توصیه برای خرید پرینتر ارزان :

به عنوان مدیر فروش سایت دیجی کاتالوگ، مدت های مدید پشت کانتر نشسته ام، خاک خورده ام و با انواع و اقسام مشتری های عزیز که نور چشم ما هستن ! سروکله زده ام.

سوالاتی از من پرسیده شده که آدم از حوا نپرسیده !

کم نبوده دفعاتی که خواستم سرم را روی میز بکوبم و بر این چرخ گردون لعنت فرستادم که الان باید یک پسر آمریکایی بودم که با ماشین خودش می رفت دانشگاه، یک شغل ثابت داشت و برای کلاب شبانه اش با رفقا برنامه می چید، ولی یک پسر ایرانیم که پشت میز اجاره ای اش نمی تواند یک مشتری را توجیه کند که پدرجان پرینتر ارزان است ولی هزارویک مصیبت پشت سرش دارد!!!

مشتریان چند دسته هستند:

1-مشتریان حرفه ای و بروز که با سوالات جذابشان آدم را سر ذوق می آورند تا برایشان توضیحات بیشتری بدهم.

2-آنهایی که با چهره جذابشان فرصت پلک زدن نمی دادند.

3-آن مشتریانی که اصلا مشتری نبودند و فقط برای پر کردن اوقات فراغت و دوست یابی یا دوست چرانی آمده بودند.

4-و عزیزانی که حداقل 200 سال از دنیای امروزی عقب تر بودند و جدیدترین تکنولوژی که دیده بودند ماشین چاپ گوتنبرگ بود.

برای بسیاری از همکاران ناخلف صنف پرینتر (ماشینهای اداری)، گروه چهارم بسیار باب دندان هستند چون براحتی و با کمی چرب زبانی، جنس بنجل و چندسال مانده انبارشان را می اندازند به طرف، و خریدار بی خبر هم بعد از یکماه دست از پا درازتر یا برای تعویض کارتریج یا تعویض پرینتر راهی ایرانشهر و کریمخان (در تهران) می شود.

از آنجا که قلبا اعتقاد داشتم روزی دست خداست و با هزار لطایف الحیل نمی توان بیل گیتس شد، مبنای کار را گذاشتم بر مشاوره بی کم وکاست، طوری که درباره محصولات بیشتر از اینکه خیرشان را بگویم شرشان را می گفتم. از این صداقت هم چوبش را خوردم و هم نانش را.

در این مقاله سوالات پرکاربردی که دیگر از جواب دادن به آنها خسته شده ام را می گذارم ، باشد که دیگر کسی نپرسد ?

از گروه چهارم درباره خرید پرینتر یک سوال مشترک دارند که : پرینترهای اچ پی بهتر است یا کانن؟

همیشه یک پاسخ داده ام که ایرانخودرو بهتر است یا سایپا؟ 

البته که هیچ کدامشان ولی وقتی چاره ای نیست و بین این 2 باید یکی را انتخاب کنی سراغ کدام میروی؟

هردو خودروساز هم ماشین های بی کیفیت و ارزان تولید می کنند و هم ماشین های کم کیفیت! و گران. شما برای خرید باید به جیبتان و نیازتان نگاه کنید.

با کمی اغماض درباره پرینتر هم همینطور است ، شما باید انتظارتان را بگویید تا پرینتر مطلوب را معرفی کنیم. هر 2 برند سبد محصولاتشان پر است از مدل هایی با محدوده کیفی و قیمتی متنوع. و از آنجا که خدا را 1000 مرتبه شکر هنوز در بلاد کفر تولید می شوند و روش های بازاریابی و پیش فروش های آنچنانی را از کمپانی های داخلی یاد نگرفته اند، برندهای پدر مادر داری هستند; خیالتان بابت کیفیت ساختشان راحت باشد.

هم پرینترهای HP هم پرینترهای CANON به اندازه کافی شناخته شده هستند و در سراسر ایران خدمات تعمیر و پشتیبانی دارند. 

مهم انتخاب اولیه شماست که یا جهنمی می شوید و یا بهشتی.

 

در این مقاله 10 نکته برای خرید پرینتر ارزان را برای شما بررسی می‌کنیم که به شما کمک می‌کند انتخاب بهتری داشته باشید.

 1. ابتدا نوع سیستم عامل خود را تعیین کنید. 

 

سپس بررسی کنید که کدام شرکت تولید کننده پرینتر این سیستم عامل را پشتیبانی می کند. ( بعنوان مثال پرینترهای لکسمارک سیستم عامل لینوکس را پشتیبانی نمی کنند.)

2- ابتدا باید بدانیم چه نوع پرینتری را می خواهید. 

تعیین کنید که آیا فقط پرینتری می خواهید که چاپ آن سیاه و سفید با سرعت بالا باشد. اگر پاسخ شما به ایت سوال مثبت است و استفاده اداری از پرینتر دارید پس پرینتر لیزری انتخاب کنید. حال این سوال مطرح می شود که آیا نیاز به اسکنر هم دارید؟ آیا پرینتر مورد نظر شما باید دارای کارت حافظه خوان بوده و قابلیت این را داشته باشد که مستقیما از روی کارت حافظه پرینت بگیرد؟

3- حال باید میزان هزینه ی را که برای خرید پرینتر در نظر دارید تعیین کنید. 

نیاز نیست که از بودجه در نظر گرفته شده فراتر بروید. پس انداز شما برای خرید پرینتر مورد نظرتان باید متناسب باشد.

4- بعد از طی این سه مرحله نوبت به  تعیین ویژگی های مهم تر مورد نیاز و البته ویژگی هایی است که مورد نیاز شما نیست. 

پرینترهای مدرن دارای قابلییت وایرلس می باشند که ممکن است مورد نیاز شما باشد. قابلیت picbridge که به معنای اتصال مستقیم دوربین های دیجیتالی مدرن به پرینتر بصورت مستقیم و بدون واسطه ی کامپیوتر است قابلیت دیگری است که مورد نیاز کاربرانی است که بدنبال این ویژگی هستند.

5- حال نوبت به آن رسیده است که تمامی آیتم های موردنیاز را در کنار هم گذاشته و پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

می توانید بصورت آنلاین پرینترهای ارزان نیز پیدا کنید. در سایت ebay نیزمی توانید پرینترهای دست دوم پیدا کنید. بخاطر داشته باشید که حتما برند پرینتر مورد نظر خود را نیز مشخص کنید.. ممکن است برای کاربردهای ویژه برند HP و یا برای کیفیت عکس بالاتر برند Epson را انتخاب کنید.

6- می خواهید پرینتر مورد نظرتان چه کارهایی را برای شما انجام دهد؟

 پاسخ به این سوال مهم ترین آیتمی است که باید بدنبال آن باشید. اگر بندرت قصد پرینت گرفتن از اسناد ،نامه ها، صفحات وب و یا صفحه گسترده spreadsheet را دارید یک پرینتر ارزان قیمت جوهرافشان انتخاب کنید. اگر می خواهید عکس هایی با کیفیت بالا و یا اسلاید نمایشی را چاپ کنید باید یک پرینتر مخصوص چاپ عکس انتخاب کنید. اگر می خواهید روزانه حدودا 100 صفحه سیاه و سفید را چاپ کنید باید یک پرینتر لیزری با سرعت بالا انتخاب کنید. و البته اگر می خواهید یک شغل خانگی را راه اندازی کنید و نیاز به پرینتری دارید که ترکیبی از اسکنر، پرینتر، کپی کن، و دستگاه فاکس باشد پرینتر چندکاره بهترین گزینه برای انتخاب شماست.

7- به فاکتورهای ذیل و نیاز خودتان توجه کنید.

رزولوشن- تعداد نقطه هایی که یک پرینتر در هر اینچ مربع چاپ می کند (بالای dpi1440 معمولا خوب است). اگر قصد چاپ کردن عکس های نمایشی- متنی، گرافیک، و عکس را دارید پرینترهای گران قیمت تر با رزولوشن بالتر انتخاب کنید.

هزینه ی عملیاتی- هزینه ی کارتریج جوهر و کاغذ چاپ را برآورد کنید زیرا کاربران پرینتر باید مدام کارتریج جوهر و تونر را تعویض کنند زیراکه بعد مدتی جوهر کارتریج تمام شده یا خشک می شود یا بر اثر کارکرد زیاد فرسوده می شوند. به این نکته توجه کنید که امکان دارد قیمت کاغذ، تونر، و جوهر در طی یکسال از قیمت خرید پرینتر بالاتر شود.

سرعت- اگر حجم بالایی از اسناد را بصورت غیر رنگی چاپ می کنید حتما به حجم پرینتر ( چاپ کاغذ در دقیقه) توجه کنید.

سایز چاپ خروجی- اگر شما می خواهید کاغذ چاپتان در سایز خیلی بزرگ و یا غیر استاندارد، مقواهای ضخیم، کاغذ اوزالید، و یا کاغذهای بسیار شفاف باشد باید پرینتری را انتخاب کنید که محل جای گذاری کاغذ آن از 90 درجه بیشتر نباشد تا بتواند از رسانه های متفاوت بدون ایجاد انسداد پرینت بگیرد.

پرینتری که خاصیت postscript داشته باشد ( که علاوه بر چاپ کاراکترها فونت هار را نیز تغییر داده ویا امکان رسم خط و دایره را در چاپ فراهم می آورد). اکثر پرینترهای جوهرافشان قابلیت postscript را ندارند. اگر شما بدنبال چاپ postscript ترسیمات و یا فونت هستید می بایست بدنبال پرینترهای لیزری باشید.

کیفیت عکس- اگر بدنبال چاپ تصاویری با رزولوشن بالا بر روی کاغذهای مخصوص چاپ عکس هستیدباید از چاپگرهای رنگی که خاصیت photolab ( اپلیکیشن قدرتمند ویرایش و چاپ عکس)  دارند استفاده کنید.

کارت های حافظه دوربین های دیجیتالی و کارت حافظه معمولی- آیا نیاز دارید که چاپگر شما دارای شکافی برای قرارگیری کارت حافظه باشد؟

قابلیت اتصال به شبکه- آیا می خواهید که چاپگر شما دارای قابلیت اتصال به شبکه اینترنت خانگی و یا محل کارتان را داشته باشد؟

پردازش تصاویر- پردازش تصاویر نیاز به قدرت بالای چاپگر دارد بنابراین اکثر چاپگرها دارای توان بالا و حافظه ی زیادی به اندازه ی کامپیوترهای خانگی می باشند. برخی چاپگرها این قابلیت را دارند که تصویر مورد نظر را در حافظه ی خود قبل از چاپ تشکیل بدهندکه این قابلیت امکان مدیریت فایل های بزرگ را در مدت زمان کوتاه برای چاپگر فراهم می آورد.

استفاده ی آسان- فرایند راه اندازی چاپگر چگونه است؟ (میزان سهولت استفاده ی کاربر)

سازگاری- چاپگرهای جدید همگی دارای قابلیت اتصال درگاه USB می باشندو این بدان معناست که تمامی این چاپگرها با سیتم عمل ویندوز 98، 2000، XP، و مک 8.1 و یا بلاتر سازگاری دارند.

گارانتی- چاپگری را تهیه کنید که حتما حاوی ضمانت نامه ی کارخانه و یا شرکت وارد کننده ی آن را حداقل بمدت 90 روز داشته باشد.

8- تصمیم گیری برای خرید پرینتر جوهرافشان رنگی بعنوان ارزان ترین پرینتر رنگی

اگر شما بدنبال چاپ عکس رنگی با کیفیت بالا با قیمت مناسب هستید چاپگرهای جوهرافشان گزینه ی خوبی هستند. قیمت ها از زیر 40$  شروع می شوند و تنها عده معدودی از چاپگرهای جوهرافشان تجاری قیمتی بیشتر از 700$  دارند که قیمت شروع چاپگرهای جوهرافشان رنگی تجاری است. قیمت چاپگرهای جوهرافشانی که قابلیت چاپ کاغذهای نیم قطع را دارند از زیر 500$ شروع می شود که هزاران برابر کم تر از چاپگرهایی است که تنها مخصوصا چاپ کاغذهای در ابعاد نیم قطع هستند.

ابتدا در مورد نوع پرینتری که می خواهید آن را تهیه کنید تصمیم بگیرید: یک چاپگر جوهرافشان استاندارد برای چاپ تصاویر و ارزان و یا یک چاپگر جوهرافشان با کیفیت عالی برای چاپ تصاویر بسیار با کیفیت. تمامی مدل های اعلای این نوع چاپگرها رزولوشنی با دامنه ی 4800- 1200 dpi دارند اما در میزان سرعت چاپ با یکدیگر تفاوت اندکی دارند.

چاپگرهایی که تنها مخصوص چاپ عکس می باشند برای چاپ های معمولی مانند پردازش کلمات مناسب نمی باشند. حتی اگر قابلیت چاپ معمولی را نیز داشته باشند قیمت تمام شده ی چاپ هر صفحه بالا رفته و عملکرد چاپگر پایین می آید. قیمت چاپگر تنها نباید مورد نظر کاربر باشد. کارتریج های رنگی قیمت بالایی دارند که جبران قیمت پایین چاپگر را می کند. و البته به هزینه ی چاپگر رنگی می توان هزینه ی کاغذ مخصوص پرینت عکس را نیز اضافه کرد.

پرینتر جوهرافشان را بر حسب قیمت کارتریج جوهر انتخاب کنید نه بر حسب قیمت خود چاپگر جوهرافشان به تنهایی. در طول زمان قیمت جوهر و کاغذ مخصوص چاپ عکس از قیمت تمام شده ی خود پرینتر بالاتر می رود. از انتخاب چاپگر جوهرافشان یک کارتریجه که تنها یک کارتریج رنگی دارند و رنگ ها را با کیفیت مناسب چاپ نمی کند خودداری کنید. حتی از نظر قیمت نیز مناسب می باشد که اقدام به تهیه ی چاپگر جوهرافشان رنگی با چندین کارتریج رنگی بنمایید (CMYK) که هر کدام از کارتریج ها را بتوان به تنهایی تعویض کرد.

9- از اینکه آیا پرینتر لیزری انتخاب درستی برای کاربرد شماست اطمینان حاصل کنید.

اگر حجم بالایی از اسناد را چاپ می کنید از چاپگر جوهرافشان استفاده نکنید و بجای آن از پرینتر لیزری استفاده کنید. پرینترهای لیزری قیمت بالاتری نسبت به چاپگرهای جوهرافشان دارند اما هزینه های جانبی استفاده از آن کمتر است. از نظر هزینه بسیار با صرفه هستند زیرا نیاز به تعویض کارتریج تونر در دفعات زیاد و با فاصله ی زمانی کم را ندارند.

با در نظر گرفتن تمامی هزینه ها، چاپ کردن هر صفحه با پرینتر لیزری قیمتی بین 2 تا 5 سنت دارد؛ این در حالی است که چاپ همین صفحه با چاپگر جوهر افشان قیمتی بین 10 تا 15 سنت دارد که این میزان هزینه با تغییر مدل چاپگر تغییر می کند. ( این هزینه شامل هزینه چاپ عکس رنگی نمی باشد که در چاپگرهای جوهرافشان باید هزینه ی جوهر و کاغذ مخصوص چاپ عکس را نیز در نظر گرفت.)

10- بعد از انتخاب پرینتر مورد نظر خود، قیمت ها را نیز مقایسه کنید!

بعد از اتمام تعیین نیازمندی‌های خود برای انتخاب چاپگر مورد نظرتان به جستجو در سایت های مرورگری که مقایسه هایی مفیدی برای انتخاب کاربران در تهیه ی گزینه مورد نظر خود را می دهند بپردازید مانند سایت CNET، PC Magazine، و یا سایت  PC World که برای یافتن پرینترهایی که با قیمت مورد نظر شما همخوانی داشته باشند به شما ایده می دهد.

 همینطور قیمت کارتریج پرینتر جوهرافشان، تونر و کاغذ چاپ را برای مدل های متفاوت بررسی کنید. در نهایت تمامی نظرات کاربران که در آنها به سهولت استفاده از دستگاه، موضوعاتی در مورد سخت افزار دستگاه و یا نقص آن ارائه شده است توجه کنید.

بعد از انتخاب گزینه های مورد نظر به سایت های Best Buy ، Staples ، Comp USA و یا هر فروشگاه مجازی supersore مراجعه کرده و پرینتر مورد نظرتان را کاملا بازبینی کنید. اگر مساحت محل کارتان کوچک است حتما به فضایی که چاپگر اشغال می کند و چگونگی اتصال آن به سیستم خود را کنترل کنید.

حال بعد از طی تمامی مراحل از سایت دیجی کاتالوگ دیدن کنید تا ضمن مقایسه مشخصات فنی پرینترها و سایر ماشینهای اداری و مقایسه ارزان ترین قیمت خرید، از مشاوره رایگان و کد تخفیف خرید نیز بهره مند شوید. 

 


13 Great Ways to Increase Telegram Members


In order to be able to attract the realmembers of Telegram, we need to be creative, and if we want to speed up our work, maybe money! But in any case, this does not mean that you cannot earn money from Telegram without spending money, because this statement is completely incorrect and irrational, both in terms of experience and in terms of statistics and information on Telegram"s revenue.


Well, to increase the Telegramrealmembers of your Telegramchannel, you must first be patient and do all the training we give to succeed.


1- Take the basics very seriously


It is very important that the profile of your Telegramchannel is completely exclusive and beautiful, and that you write good explanations for your channel and specify your goals from this channel. If your goal is to earn money from Telegram, you should find a very good idea and act quickly. Don"t hit the channel. Finally, write the address of your Telegram channel as short, beautiful and relevant.


2. Start with your friends


As you know, it"s harder to get started when you don"t have a member, because when a visitor sees your channel and realizes that you have a low number of members, it quickly leaves the channel, so it"s best to start with all your friends.


3- To start, Add some Fake Members


There are various ways to add a member, such as Telegram channel members exchange software. To get started, you can add 500 Telegram fake members to your channel, but don"t do more than that.


4- Build a blog and share your link!


To better understand what I mean, let me assume that your channel is to buy a Telegram member, so now go to a site builder like Blogger, create a blog, and after creating it, write a post on your channel. , For example, put the title: Telegramchannelmembers, channel membership link, then explain a few lines of your channel and put your channel link.

However, if someone searches on Google, the Telegram member shopping channel, you may be part of the results (depending on the difficulty of the word and many other criteria).


5- Use Telegram channel listing sites


Of course, if you don"t have the patience to build a weblog, there is a better way in front of you, just search on Google, introduce the Telegramchannel, in general, the best sites in this field are My Channels, Telegram Channels, T Channels, which you can use them.


6- Social networks are a great way to increase Telegram Members


Note that you need to advertise properly on the socialnetwork so that you can do the process of increasing Telegram members in a great way, for example, if your channel has a photo of animals, just search on Twitter, Instagram, Facebook, Facebook and و this hashtag. #Photo_of_animals, then write under each photo that I have an animal photo channel, if you would like to subscribe to my channel.


7- Don"t forget the Telegram groups and super groups


It"s best to work in related groups so you can better attractmembers, but the problem is, if you advertise in a group, it"s either deleted or fired (by robots), so listen to our creative way right now.

Profile name: look at my profile!

Then put the address of the Telegramchannel and the description of the Telegram channel on your profile ??


8- Exchange with similar channels


To find channels similar to yours, just use the same sites we mentioned (My Channels and 2), find similar channels with those sites and send a message to their admin and talk to about exchange. .


9- Create Challenge or Polls


This is also a great way to increase your Telegram members. Well, again, suppose your channel is about mobile, ask users to send you their mobile photo and put the photos on the channel, any A photo of a visit or a higher liking is the winner of the contest, and for example, 50$ will win, so you will earn so much than your 50$. 


10. Publish original posts


It is very important that your posts are not copied! And if you watermark the channel address in your photos in a stylish and small way in the corner of the image, it will have a great effect both for your brand and for attracting your Telegrammember.


11- Users interact with the channel to produce content


This is also a great way to keep members happy and interact with them, for example, send your ID on the channel and tell your users if they have a channel post to send it to me to publish it on the channel and…


12. Use Telegram hashtags


This will cause your members to search for that hashtag on your channel if they want to search for a specific topic and get to that point faster, which will increase your Telegramchannel"smembers satisfaction.


13. Think more and be creative!


These 12 methods are really useful for you, but think yourself and be creative and tell yourself how can I increase my Telegramchannelmembership? Maybe you will discover a new and wonderful way, because these 11 methods were created by the managers of the Telegram channel.

 


چگونه با انتخاب لامپ مناسب تاریکی ها را زیبا و روشن تر ببینیم؟

 

 

 

 

انسانی که در دنیای گذشته برای روشنایی باید آتش را کشف می کرد، شمع را اختراع می کرد و نهایت استفاده از نور خورشید را در روز کرده و شب و خاموشی آن را برای آرامش و استراحت خود انتخاب می کرد. حال با اختراع لامپ و روشنایی توسط ادیسون و پیشرفت روزافزون آن، شب های آرام جای خود را به شب های پویا و زیبایی ستارگان جای خود را به رقص نور لامپ های متنوع داده است. حتما تجربه کرده اید که نمای بسیاری از ساختمان ها و دیگر سازه ها و یا حتی ویترین مغازه ها در شب جذاب تر هستند. این جذابیت مدیون استفاده از انواع لامپ و روشنایی در نورپردازی آن ها می باشد. لذا بحث نورپردازی نکته ای لازم برای زیباسازی شهر و نمای داخلی و خارجی ساختمان های شما  می باشد. پس بیایید با هم به اطلاعات خود در این زمینه بیفزاییم.

 

لامپ های رشته ای

هرچند که از ابتدای اختراع لامپ و روشنایی انواع مختلفی از آن توسط افراد مختلف ساخته شد اما هر کدام به دلایلی قابل استفاده نبوده و از رده خارج شدند و در نهایت لامپ های رشته ای بهبود یافته شده به تولید انبوه رسیدند. چنان انبوه که همه ی شما در زمان حال نیز این لامپ ها را می شناسید و از آن ها استفاده می کنید. با وجود اندازه های مختلف در زبان محاوره به لامپ 100 وات معروف هستند. اگر شما اهل مناطق گرمسیری باشید حتما تجربه کرده اید که با روشن شدن این لامپ ها گرمای زیادی در فضاهای بسته ایجاد می شود که تحمل استفاده از روشنایی آن ها را از عهده خارج می کند. لذا باید درصدد جایگزینی مناسب برای آن ها باشیم.

 

لامپ هالوژن

هالوژن ها عناصر گروه 17 جدول تناوبی هستند. لامپ هالوژن ، همان طور که از نامش مشخص است، لامپی رشته ای است که در ساخت آن از عناصر ید و برم و گازهای فشرده و خنثی استفاده شده است. انواع لامپ های هالوژن: 

 1. لامپ های هالوژن 
 2. LED لامپ های هالوژن SMD
 3. لامپ های هالوژن COB

این لامپ ها کاربرد زیادی در سقف ساختمان ها برای نورپردازی و زیبایی دارند.  

چنان که این تغییر در ساختار، باعث افزایش طول عمر لامپ شده و از آن برای زیبایی بصری در نماهای خارجی و داخلی سازه ها و ایجاد جذابیت در ویترین های خانگی و تجاری استفاده می کنند اما همچنان گرمای زیادی تولید می کنند. پس اگر شما در آب و هوای گرم زندگی می کنید یا به طور کلی از گرما گریزانید، از این لامپ ها نمی توانید برای روشنایی استفاده کنید و تنها برای شما جنبه ی تزیینی خواهند داشت.

لامپ مهتابی

این لامپ ها سال های زیادی است که مورد استفاده ی شما قرار میگیرند. مدل های جدیدی از این لامپ های مهتابی نیز تولید شده اند که از نظر ظاهری زیبایی بهتر و هم چنین کارامدتر هستند. شما نیز در اطراف خود در تمام اتاق ها و تمام ساختمان ها به صورت دیوار کوب، این مهتابی ها را دیده اید. اما حس متفاوتی نسبت به آن ها دارید. گرمای لامپ های رشته ای را ندارند و معمولا از رنگ سفیدشان استفاده می شود.

لامپ ال ای دی

LED مخفف عبارت Light Emitting Diode به معنای دیود ساطع کننده ی نور است. ساز و کار لامپ ال ای دی بدین صورت است که با گذر جریان الکتریکی از دیود آن مقداری از انرژی به صورت نور ساطع می شود. با مرور خاطرات خود به خاطر خواهید آورد که ویژگی های این لامپ ها چیست؟ بله، همین طور است. طول عمر بیشتر، کیفیت بیشتر و مصرف کمتر. همین امر موجب اشتیاق همگانی در جامعه برای خرید این لامپ ها شد و تا به امروز ادامه پیدا کرده است.  

خب با همراهی تا این قسمت مشکل تولید گرما و مصرف زیاد برق را تا حدودی حل کردیم. اما شاید شما علاوه بر لامپ و روشنایی به زیبایی و نوستالژیک بودن محیط پیرامون خود نیز اهمیت ویژه ای بدهید.

لامپ های ادیسونی:

لامپ ادیسونی ، لامپی است با ظاهر لامپ های رشته ای اما با سازوکار شبیه لامپ ال ای دی. لذا این لامپ ها با حفظ نور زرد و حالت نوستالژیک در نتیجه حفظ زیبایی و جذابیت از مصرف انرژی کمتری برخوردارند. پس هم در مصرف برق صرفه جویی می کنند و هم برای جامعه مقرون به صرفه خواهند بود. لامپ های ادیسونی نیز در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود از بین آن ها انتخابی مناسب داشته باشید.

انواع لامپ در مقام مقایسه:

 • لامپ های رشته ای قدیمی ترین نوع لامپ هستند و بیشترین مصرف انرژی را دارند. همچنین بیشترین میزان اتلاف انرژی به صورت گرما را دارا می باشند. سهم این لامپ ها در نورپردازی و زیبایی بصری بسیار کم است.
 • لامپ هالوژن با داشتن بازدهی و طول عمر قابل قبول، سهم زیادی در نورپردازی ها و زیباسازی نمای داخلی و خارجی ساختمان ها دارد. اما به دلیل ایجاد گرمای زیاد در ساخت حباب آن ها باید ایمنی بیشتری را رعایت کنند.
 • لامپ مهتابی  دارای قدمت نسبتا طولانی بوده و در اندازه ها و رنگ ها و مدل های مختلف وجود دارد. اینلامپ ها نیز با بازدهی بیشتر نسبت به لامپ رشته ای و تغییر و پیشرفت در ساخت و بیشتر شدن بازدهی کاربرد زیادی در فضاهای داخلی دارند. اما جنبه ی نورپردازی ندارند. داشتن ماده ی سمی جیوه نیز از معایب آن هاست.
 • لامپ ال ای دی دارای بازدهی زیاد، طول عمر بالا ومصرف پایین هستند. اندازه ها و اشکال مختلفی دارند و کاربر می تواند از میان آن ها انتخاب مناسبی داشته باشد. تنها هزینه ی اولیه ی نسبتا زیاد از معایب آن ها است.
 • لامپ ادیسونی دارای بازدهی و طول عمر مناسبی هست. دارای ظاهری زیبا و انواع واندازه های متنوع هستند و سهم بسزایی در نورپردازی و زیباسازی فضاهای داخلی دارند.

با مطالعه ی این بخش می توان دریافت، همانگونه که دسته بندی لامپ و روشنایی ها بسیار متنوع است و هرکدام دارای اندازه ها و اشکال مختلف هستند که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند، انتخاب مناسب از میان آن ها مستلزم داشتن آگاهی و دانش کافی درباره ی آن هاست. شما می توانید با مراجعه به سایت amirlight.ir انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

منبع : https://b2n.ir/a33219